Stuudiumi kasutuselevõtu esimesed sammud — info administraatoritele ja õpetajatele

Abi küsimine

Kui mingil hetkel on probleeme, küsimusi, segadusi, võta Stuudiumi meeskonnaga ühendust abikeskkonna kaudu. Sinna jõuad Stuudiumis oleval “Abi” lingil klõpsates. Abisüsteemi saavad kirjutada kõik kasutajad (õpetajad, õpilased, ja lapsevanemad).

Esmalt on saadetud küsimused näha vaid koolisiseselt Abi administraatorile, aga tema saab need edasi saata Stuudiumi meeskonnale.

Sisse logimine

Administraatoriõigustega kasutajad ja õpetajad saavad Stuudiumisse siseneda vaid ID-kaardi või Smart-IDga.

Soovitame ka kõikidel teistel kasutajatel siseneda ID-kaardi või Smart-ID abil, aga kasutada saab ka kasutajanime ja salasõna.

Salasõnaga sisenemiseks tee nii:

 1. Klõpsa sisselogimislehel “Telli uus salasõna” nupul
 2. Sisesta oma täisnimi (Mart Tamm), klõpsa “Edasi”
 3. Leia oma postkastist Stuudiumi saadetud kiri, klõpsa seal oleval lingil
 4. Vali endale avanenud lehel sobiv salasõna.

Need sammud eeldavad, et süsteemi on eelnevalt sisse kantud meiliaadress.

Proovirežiimi lõpp (koolis, kus oli enne eKool)

Pärast proovirežiimi on kooli Stuudiumis aktiivne augustiga lõppev õppeaasta. Enne õppeaasta vahetamist tuleb teha klassijuhatajatel ja/või administraatoril järgnevad toimingud:

 1. kontrollida üle klasside õppenõukogu otsused. Administraator näeb kokkuvõtet lehel Halda > Õppetöö > Õppenõukogu otsused. Puuduvad otsused tuleb lisada, et õpilased liiguksid edukalt järgmisesse õppeaastasse. (Kui õpilasel otsust pole, jäetakse ta samasse klassi “istuma”).

  Klassi otsuste juurde jõuab klassijuhataja Klassid > [Klass] > Muu — Õppenõukogu otsused menüüde kaudu.

 2. Õppeaastat saab vahetada lehel Halda > Haldamine — Õppeaasta vahetamine. Aasta vahetamisel kontrollitakse õppenõukogu otsuseid ning tehakse olukorrast administraatorile kokkuvõte. Sellega tasub kindlasti tutvuda, et vältida otsuste puudumisest tulenevaid probleeme klasside nimekirjades.

  NB! Aasta vahetamise lehel näha olevas õpilaste nimekirjas ei ole õpilasi, kellel on otsused täielikult puudu. Veendu 1. punktis kirjeldatud lehel, et kõikidel klassidel on vajalikud otsused sisestatud.

Proovirežiimi lõpp (koolis, kus varem eKooli ei kasutatud)

Pärast proovirežiimi on kooli Stuudiumis aktiivne uus ehk septembris algav õppeaasta. Õppeaasta vahetamiseks eraldi tegevusi vaja pole.

Õppetöö algus

Enne, kui õpetajad saavad hakata tunde-hindeid sisse kandma, peaks administraator tegema järgmised toimingud:

 1. Sisesta õppeperioodide kestvused lehelt Halda > Õppeperioodide kestvus

  Kui koolis on kasutusel ainult poolaastad, sisesta ikkagi nelja veerandi ajad — need muudetakse automaatselt poolaastateks.

 2. Vaata üle ainete nimekiri (ja sisesta vajadusel uued õppeained) lehelt Halda > Ainete muutmine.

  Iga aine juures peab täitma vähemalt 2 esimest välja. Pane ka tähele, et aine järjekorranumber oleks õige — selle numbri alusel järjestatakse ained õpetajate, õpilaste ja lapsevanemate jaoks.

Päevikute lisamine

Stuudiumis saavad päevikuid lisada õpetajad ise. Õpetajal võtab endale vajalike päevikute loomine aega paar minutit. Täpsema juhise päevikute loomise kohta leiad siit.

Õpetajate kasutajakontod & paroolid

Halda > Vaata kasutajaid lehel näed kõiki lisatud õpetajaid.

Õpetaja saab esimesel korral sisse logida samamoodi, nagu kirjeldatud ülalpool. Õpetaja lisamiseks klõpsa nimekirja all oleval "Lisa kasutaja" nupul, täida vajalikud väljad, ja salvesta.

Lapsevanemate kasutajakontod & paroolid

Kui lapsevanemaid pole süsteemi veel sisse kantud, on nende lisamiseks kaks võimalust:

 1. Soovitatud variant — sisselogimislehel on link “Ava kasutajakonto” > “esita andmed ja taotle kontot.” Avaneval lehel saavad lapsevanemad sisestada enda kontaktandmed ja lapse isikukoodi.

  Kui lapsevanem on avalduse esitanud, ilmub see administraatorile Halda > Konto taotlused lehele. Seal saab avalduse kas vastu võtta, või kustutada.

  Avalduse vastu võtmisel saadetakse vanemale meil juhistega sisse logimiseks ja salasõna valimiseks.

 2. Administraator saab kasutajaid lisada ka käsitsi, Halda > Lisa kasutaja lehelt. Kõigepealt tuleb sisestada vanema andmed, siis salvestada, ja seejärel vanema konto lapsega sidumiseks uuesti profiili muutmine avada.

Suhtlusgruppide loomine

NB! Kui aktiivne on veel augustis lõppev õppeaasta, tuleb suhtlusgruppide loomisega oodata õppeaasta vahetamiseni.

Suhtluses saab administraator moodustada paari nupuvajutusega olulisemad grupid (kogu kool, vanemad, õpetajad jne). Selleks tuleb menüüs "Grupid" klõpsata "Loo uus grupp" ning seejärel "Ava gruppide kiirmoodustaja". Loe täpsemalt Suhtluse ja selle administreerimise kohta