≡ Sisukord

Suhtlus

Stuudiumi Suhtlus on ühtne keskkond, kus saavad omavahel infot jagada ja sõnumeid saata õpetajad, õpilased, lapsevanemad.

Saad saata sõnumeid üksikutele inimestele, või postitada infot gruppidesse.

(Info administraatoritele leiad siit.)


Grupid

Suhtluse grupid lihtsustavad infovahetust suurema seltskonnaga. Näiteks saab gruppi "5a klass" koondada kogu infovahetuse, mis puudutab klassi igapäevategevust. Gruppi saavad postitada kõik klassi õpilased, lapsevanemad ja klassijuhataja — siis tead alati, et klassiga seonduv üldinfo on alati leitav ühest kohast.

Samamoodi saab luua eraldi grupi "5a klassi vanemad", kus lapsevanemad saavad omavahel asju arutada, ilma et õpilased neid sõnumeid näeks.

Gruppides olevaid postitusi näevad ainult grupi liikmed. Õpetajad saavad saata sõnumeid ka gruppidesse, mille liikmed nad pole — aga nad näevad ainult neid sõnumeid, mille nad ise saatsid (mitte grupis olevaid teisi sõnumeid.)

Sõnumi saad saata korraga ka mitmesse gruppi, mille liige oled. Sõnumit näevad kõikide valitud gruppide liikmed, ja saavad samas kohe ka sellele vastata.

Uusi gruppe saab luua administraator — kui soovid tihti infot vahetada seltskonnaga, kelle jaoks gruppi veel loodud pole, kirjuta oma soovist Abisse. (Kui sul on vaja sõnum teatud inimestele saata vaid ühekordselt, ei ole selleks vaja eraldi gruppi luua — selleks kasuta privaatsõnumeid.)

Privaatsõnumid

Alati saad saata ka sõnumeid, mis ei kuulu ühtegi gruppi. Sõnumit saates lisa adresaaatideks soovitud inimesed — saadetud sõnumit näebki vaid valitud seltskond.

Kui soovid õpetajana kõikidele oma päeviku õpilastele sõnumi saatma, klõpsa päevikus olevat "Saada sõnum" nuppu.

Kalender

Igale sõnumile saab lisada ka kuupäeva ja kellaaja, misjärel ilmub see sõnum ka kalendrivaatesse. Igaüks näeb kalendris vaid neid sündmusi, mis on lisatud tema gruppidesse.

See tähendab, et kui klassijuhataja lisab sündmuse 5. klassi gruppi, ongi see sündmus näha vaid klassi õpilastele/vanematele.

("Sündmus" ongi sõnum, millele on lisatud kuupäev/kellaaeg.)

Broneerimine

Kalendri kaudu saad broneerida erinevaid ruume, arvuteid jm administraatori poolt määratud asju. Loe broneerimise kohta lähemalt

Õpetajate puudumiste-asenduste märkimine

Kalendri kaudu saab märkida puuduvaid õpetajaid ja nende asendajaid. Automaatselt moodustatakse kuude kaupa nimekiri puudunud õpetajatest, nende puudutud tundide arvust, asendajatest ja asendatud tundidest.

Loe asenduste märkimise kohta lähemalt.

Sünnipäevad kalendris

Iga grupi administraator saab grupi muutmise lehel sisse lülitada sünnipäevade näitamise. Siis näevad grupi liikmed teiste grupi õpilaste sünnipäevasid.

Näiteks: kui klassijuhataja klassi grupis (“9a klass”) sünnipäevade näitamise sisse lülitab, näevad kõik klassi grupis olevad õpilased & lapsevanemad teiste õpilaste ja klassijuhataja sünnipäevasid.

Sünnipäeva näidatakse vaid siis, kui profiili on lisatud isikukood.


Suhtluse esilehel näed kõiki sõnumeid — nii sulle isiklikult saadetut, kui ka infot, mis on postitatud gruppidesse, kuhu kuulud.

Kui tahad näha ainult ühe grupi sõnumeid, klõpsa menüüs “Grupid”, ning vali soovitud grupp.


Kui avad sõnumi:

  • näed täispikkuses sisu
  • näed, kellele sõnum saadetud on
  • saad sõnumile vastata

Kui vastad sõnumile, näevad sinu vastust kõik, kellele sõnum saadetud on. Kui tahad vastata otse ainult sõnumi saatjale, klõpsa Vasta ainult saatjale uue sõnumiga.


Kui klõpsad sõnumi juures Märgi lemmikuks, leiad selle märgistatud sõnumi hiljem lehelt “Lemmikud“. Nii saad näiteks tähistada sõnumeid, millele pead veel tähelepanu pöörama või hiljem vastama.

“Lemmik” märgistus on näha ainult sulle endale — see tähendab, et keegi teine ei näe, millised sõnumid sa "lemmikuks" märkinud oled.


Kui avad kalendri, näed seal kõiki sõnumeid, millele on lisatud ka kuupäev.

Kui tahad kalendrisse uue sündmuse lisada, klõpsa kuupäeva juures oleval “Lisa” lingil, ja vali Lisa sündmus.


Sündmuse saad luua ka sõnumit saates. Lisa vaid sõnumi juurde ka kuupäev (ning soovi korral kellaaeg.)

Lisatud sündmus on näha ainult valitud addressaatidele — võid sündmuse lisada gruppi, kus seda näevad paljud kasutajad, või saata sündmuse ainult ühele-kahele inimesele (näiteks saad niimoodi sisse kanda eesootava arenguvestluse, mida näeb kalendris vaid üks lapsevanem.)