← tagasi sisukorda

Mida teha, kui õpilane lahkub koolist?

Õpilase lahkudes tuleks tema kasutajakonto kustutada – olenemata sellest, kas ta lahkub jäädavalt (nt 9 ja 10 klassi vahel), või ajutiselt (otsustab mitte enam lähitulevikus huvikoolis käia).

Konto kustutamine ei tähenda, et kaoks õpilase kohta käivad andmed – need lähevad lihtsalt kõikjalt peitu. Andmebaasi jääb info alles. See tähendab, et kui õpilane tuleb kooli tagasi, saab tema konto taastada. Samuti saab vajadusel aastaid hiljem välja trükkida õpilase tunnistusi jm.

Õpilase (ja lapsevanemate) konto kustutamine

Kontosid saab kustutada ainult administraator. Selleks tuleb avada õpilase profiil, vajutada "muuda profiili" ning valida "Kustuta konto". Süsteem palub sul kustutamise soovi veelkord kinnitada.

Õpilase profiili muutmine Õpilase profiili muutmise vaade. Konto kustutamiseks vali keskmisest tulbast "Kustuta konto".

Kui õpilase konto on kustutatud, pakub Stuudium kustutamiseks välja ka õpilasega seotud vanemate kontod, kui vanematel koolis veel mõnda aktiivse kontoga last ei ole.

Vanemate kontode kustutamine Kui vanematel koolis rohkem lapsi pole, võib ka nende kontod kohe kustutada.

Paljude õpilaste korraga kustutamine

Kui pead kustutama korraga paljude õpilaste kontod (näiteks õpilased, kes ei tulnud põhikooliastmest gümnaasiumiastmesse edasi), ava Halda > Kasutajad > Vaata kasutajaid > Õpilased ning tee vasakul linnuke "Kustuta kasutajaid" ette. Siis näitab Stuudium iga kasutaja rea lõpus "kustuta" viidet, et saaksid vajalikud kontod vähema klikkimisega kustutatud.

Kasutajakonto taastamine

Kui peaks juhtuma, et õpilane tuleb tagasi kooli – või sai ekslikult vale konto kustutatud – on seda võimalik taastada. Selleks tuleb Halda lehelt otsida kustutatud kasutaja nime, avada tema profiil ja see taastada.

Kustutatud kasutaja otsingutulemustes Kustutatud kasutajad ilmuvad endiselt otsingutulemustes, kust saab nende profiili avada.

Kustutatud kasutaja taastamine Kasutajaprofiilist saab varem kustutatud konto samal kujul taastada.