≡ Sisukord

Õpilaste tööde kogumine Tera abil

See siin on lühijuhend Tera kasutamise kohta õpilaste tunni- või kodutööde kogumiseks.

Tera võimaluste kohta saad pikemalt lugeda Tera abilehelt.


Videojuhend: Tera 6 minutiga

Tera kaudu saad anda õpilastele tunni- või kodutöö, ning õpilased saavad oma tehtud tööd (failid, lingid või muu sisu) lisada otse kodutöö juurde.

Kui sul on juba päevikuga seotud Tera kursus olemas, ei pea uut kursust looma (jäta vahele 1. ja 2. samm).


1. Loo uus kursus

Ava Tera ja klõpsa Loo uus kursus, et luua uus tühi (õppe)materjalide kogumik.

2. Seo kursus päevikuga

Seda saab teha kahel moel:

  • klõpsa kursuse lehel Seaded › Lisa/muuda liikmeid ning siis Seo kursus päevikuga ja vali päevik(ud), millega soovid seda kursust jagada (klõpsates ühenda)

  • klõpsa päevikus Lisa õppematerjalid › Seo päevikuga Tera kursus, ning vali millised kursused soovid selle päevikuga siduda klõpsates ühenda.

Jagatud kursust näevad nii päeviku(te) õpilased kui ka nende vanemad.

3. Lisa ülesanne Terasse

Ava Tera kursus ja loo seal uus ülesanne klõpsates Lisa tekst/fail — lisa ülesande kirjeldus (tööjuhised), vajadusel manusta ka fail(e).

4. Viita ülesandele päevikus

Kui päevik on seotud kursusega, siis on nii tunnikirjelduse kui kodutöö kirjelduses võimalik viidata Tera ülesandele või materjalile.

Klõpsa päevikus kodutöö lisamise aknas + viita Tera materjalile nupul ning vali ilmuvast menüüst eelnevalt lisatud ülesanne või materjal.

5. Õpilased lisavad ülesandele vastused

Õpilased näevad viidet materjalile esilehel tundide või kodutööde nimekirjas, ning saavad enda vastuse lisada või üles laadida ülesande all Kommenteeri või lisa fail nupust.

6. Vaata õpilaste vastuseid

Õpetajale on kõik õpilaste lisatud vastused näha ülesande all. Õpetaja saab lisaks reguleerida seda, kes vastuseid näeb. Vaikimisi on vastused näha kõikidele kursuse liikmetele (õpilased näevad üksteise vastuseid), aga õpilased näevad: ainult enda vastuseid valikuga saab õpilaste vastused teiste õpilaste eest ära peita.

7. Anna õpilasele tagasisidet

Õpilase vastusele saab anda ka tagasisidet — selleks tuleb õpilase vastuse juures vajutada vasta nuppu ning seejärel lisada vastus (mis võib olla ainult sõnaline või sisaldada ka faile).

Õpilane näeb lisatud tagasiside kohta teavitust Tera esilehel:

…ning ülesande lehel oma vastuse juures: